Czy wiesz, jak jeszcze lepiej wykorzystać ChatGPT do rozwoju biznesu? Podczas generowania pomysłów, tworzenia treści lub nagłówków, wykorzystaj  potęgę...temperatury! Wiem, wiem, brzmi dziwnie, ale naprawdę działa i pomaga osiągnąć ciekawe efekty!

NISKA TEMPERATURA ☃️

Kiedy temperatura jest niska, ChatGPT działa racjonalnie i spokojnie. To idealna opcja, jeśli potrzebujesz poważnych i realistycznych odpowiedzi. Możesz skorzystać z obniżenia temperatury, gdy tworzysz eksperckiego bloga, artykuł naukowy lub komunikujesz się z klientami w bardziej formalny sposób. 

Uff, jak tu gorąco! 🌞

Jeśli jednak działasz w branży kreatywnej lub po prostu zależy Ci na odjechanych pomysłach, możesz nieco podgrzać atmosferę… W tym wypadku ChatGPT uwolni swoją kreatywność i pomoże Ci w stworzeniu zabawnych, oryginalnych treści, które przyciągną uwagę grupy docelowej lub otworzą przed Tobą mnóstwo nietuzinkowych rozwiązań i idei. 

Chciałabym Ci pokazać to na przykładach. Wyobraź sobie, że jesteś właścicielką sklepu z kosmetykami naturalnymi. Gdy zapytasz ChatGPT o sposób na zachęcenie klientów do zakupu kremu nawilżającego, wykorzystując niższą temperaturę, otrzymasz odpowiedź typu: “Ten krem doskonale nawilża skórę, wypróbuj go już dziś!”To rozsądne i przemyślane zdanie.

Natomiast, gdy podkręcisz temperaturę, odpowiedzi będą lżejsze, bardziej kreatywne. W stylu: “Zapomnij o suchych policzkach! Nasz magiczny krem nawilża tak doskonale, że skóra będzie wyglądać jak po użyciu instagramowego filtra! 🌟😍

Widzisz różnicę? Oba podejścia są skuteczne, ale odpowiednio dostosowana temperatura pozwala lepiej dopasować styl wypowiedzi do charakteru Twojej marki i grupy docelowej.

Pamiętaj, że ChatGPT to narzędzie, które działa zgodnie z Twoimi wytycznymi, więc zawsze możesz zmieniać temperaturę w zależności od potrzeb i efektu, który chcesz uzyskać.

Ok, Ania, ale jak stosować temperaturę w poleceniach?

Już pokazuję!

cHATGPT kurs, chatgpt jak używać, chatgpt logowanie

Jak widzisz, z tego prostego polecenia możesz wysnuć kilka wniosków:

🤖 po pierwsze – “wciel się” – mówimy AI jaką rolę ma przyjąć. 

🤖 po drugie – pamiętamy o grupie docelowej. 

🤖 po trzecie – stosujemy konkretne polecenia. 

🤖 po czwarte – temperatura – jak widzisz, użycie temperatury jest bardzo proste! Użyj sformułowania: “Ustaw temperaturę na X”. 

Temperatura musi mieć przedział między 0.1 a 2. Im wyższa, tym bardziej kreatywna. Zobacz teraz przykład z podgrzaną temperaturą 🙂 

CHATGPT kurs dla początkujących, jak używać chatgpt

Podsumowanie + niebezpieczeństwo! 

Kiedy temperatura jest niska, ChatGPT będzie spokojny i ostrożny w swoich odpowiedziach. Będzie trzymał się rzeczywistości i nie będzie wprowadzał w błąd.

Gdy temperatura będzie wysoka, ChatGPT stanie się kreatywny, a Ty otrzymasz bardziej oryginalne odpowiedzi. Czasami będą świetne, zabawne, lekkie i wprost genialne, a czasami… naprawdę pozbawione sensu! 🙂  Pamiętaj o tym, stosując wyższą temperaturę i nie irytuj się, gdy Twoje odpowiedzi będą zbyt odjechane. Spróbuj wówczas obniżyć trochę temperaturę lub sformułuj polecenie w inny sposób.

Zawsze staraj się dopasować temperaturę do efektu, jaki chcesz osiągnąć. A poza tym baw się i eksperymentuj! 🌸

Jeśli chcesz nauczyć się, jak wykorzystywać ChatGPT w małym biznesie, poznaj mój mini kurs! Kliknij w przycisk i sprawdź co dla Ciebie przygotowałam. Oferta promocyjna niebawem się kończy!

kurs chat gpt, jak uzywac chat gpt, jak sie zalogowac chatgpt, polecenia do chat gpt