chatGPT błędy, chatGPT logowanie, chatGPT złe odpowiedzi, chatGPT ton głosu, chatgpt kurs

Umówmy się - ChatGPT nie zawsze staje na wysokości zadania i czasami jego odpowiedzi pozostawiają wiele do życzenia. Dzisiaj podpowiem Ci, co możesz zrobić, gdy AI generuje słabsze odpowiedzi 🙂

1. Kliknij “regenerate response”: jeśli ChatGPT nie spełnił Twoich oczekiwań, spróbuj kliknąć w “regenerate response”. To prosta metoda (a takie często okazują się najlepsze), która sprawi, że ChatGPT prawdopodobnie wrócić na właściwe tory.

2. Wyraź swoją opinię: zauważyłaś, że po prawej stronie wygenerowanej odpowiedzi jest miejsce na Twoją opinię? Możesz ocenić odpowiedź kciukiem w górę lub w dół. Jeśli uznasz, że odpowiedź nie jest pomocna, zaznacz odpowiedni checkbox, a ChatGPT wygeneruje dla Ciebie nową.

3. Skup się na pytaniu: Sprawdź, czy Twoje pytanie było jasno sformułowane i konkretne. Czy dostarczyłaś ChatGPT wszystkich niezbędnych informacji i uwzględniłaś odpowiedni kontekst? Pamiętaj również o precyzyjnym określeniu roli, w jaką ChatGPT ma się wcielić (np. jako copywriter, specjalista ds. marketingu). Jeśli coś wymaga poprawy, skorzystaj z opcji edycji i popraw pytanie.

4. Dodatkowe polecenia: Jeśli nadal oczekujesz lepszych odpowiedzi, spróbuj dać ChatGPT dodatkowe instrukcje. np:

 “zaproponuj mi kilka innych pomysłów”, “dodaj do tekstu emotikony”, “napisz ten tekst raz jeszcze, tym razem użyj swobodnego tonu”. 

5. Edytuj pierwotne polecenie: Do wcześniej przygotowanego polecenia dodaj na samym końcu zdanie: “Zanim to zrobisz, czy potrzebujesz dodatkowych informacji, aby zapewnić mi jak najlepszą odpowiedź? Jeśli tak zadaj mi odpowiednie pytania”.

6. Zrób sobie kawę 😉 Nic nie zadziałało? Zdarza się, że Chat ma jakąś awarię i po prostu nie działa wcale lub działa, ale beznadziejnie. Zamiast frustrować się przed ekranem monitora, odpocznij, zrób kawę i wróć do rozmowy za chwilę. Może Twój asystent będzie już gotowy do pracy 😉

Awarie możesz sprawdzać na stronie: 

https://downdetector.com/status/openai/

 

Chciałam się jeszcze tylko czymś z Tobą podzielić 🙂 Każdego dnia spływają do mnie opinie o mini kursie: “ChatGPT i szybszy rozwój małego biznesu”. Nie będę ukrywać, za każdym razem czuję się wzruszona i szczęśliwa, gdy czytam, że mój produkt jest dla kogoś pomocy 🙂 Jeśli Ty również jesteś właścicielką kursu i chciałabyś podzielić się ze mną swoją opinią – odpisz po prostu na tego maila!

A jeśli nie dołączyłaś jeszcze do grupy moich klientek to możesz to zrobić, klikając w ten link: https://produktywnafreelancerka.pl/chat-gpt-i-rozwoj-malego-…